مستعان

کسی که از او یاری خواسته شود، از صفات خدا

جنسیت اسم مستعان

پسر

مستعان به انگلیسی

mostaean

تعداد مستعان ها در ایران

852

تلفظ مستعان به فارسی

مُستعان

ریشه اسم مستعان

عربی

تلفظ مستعان به انگلیسی

/mostaeān/

رنگ اسم مستعان

نارنجی

ابجد اسم مستعان

621

ابجد وسیط اسم مستعان

21

ابجد صغیر اسم مستعان

27

درباره نام مستعان

مستعان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مستعان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مستعان، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 852 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مستعان

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم مستعان و معنی اسم مستعان

ریشه اسم مستعان

همانطور که گفتیم ریشه اسم مستعان عربی می باشد و تلفظ مستعان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مُستعان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mostaeān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مستعان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مستعان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مستعان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مستعان در لغت نامه دهخدا:
نعت مفعولی از استعانه، یاری خواسته شده، یعنی کسی که از او استعانت کنند و یاری خواهند، نامی از نامهای باری تعالی

معنی اسم مستعان در فرهنگ معین:
کسی که از او استعانت کنند، یاری خواسته شده

معنی اسم مستعان در فرهنگ فارسی عمید:
کسی که از او استعانت کنند.

معنی اسم مستعان در ثبت احوال

۱- (در قديم) آن كه از او ياري مي‌خواهند؛ ۲- (به مجاز) از نام‌ها و صفات خداوند.

حروف ابجد و طالع بینی نام مستعان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مستعان عدد " 621 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 27 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مستعان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مستعان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مستعان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مستعان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خوشگل و نیک منظر

ترکیب دو اسم فاطمه و حسنی (رانده شده از آتش و نیکو)

ترکیب دو اسم محمد و شایان (ستوده و سزاوار)

نام پیامبری از بنی اسرائیل

دلنشین، زیبنده، شایسته، نیکو، قشنگ

پاکدامن، آن كه از ارتكاب گناه و خطا پرهيز كند، دیندار، پرهیزکار، عارف، دانشمند

زیبایی، مايه‌ی زيبايی و زينت بخش، جلوه‌های الطاف خداوندی

سفید، روشن، دختری با روی سپید

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید