مزین

تزيين شده، آراسته

جنسیت اسم مزین

دختر

مزین به انگلیسی

mozayan

تعداد مزین ها در ایران

1,152

تلفظ مزین به فارسی

مزَيَن

ریشه اسم مزین

عربی

تلفظ مزین به انگلیسی

/mozayan/

رنگ اسم مزین

نارنجی

ابجد اسم مزین

107

ابجد وسیط اسم مزین

23

ابجد صغیر اسم مزین

17

درباره نام مزین

مزین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مزین دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مزین که در انگلیسی به صورت mozayan نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,152 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مزین

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم مزین و معنی اسم مزین

ریشه اسم مزین

همانطور که گفتیم ریشه اسم مزین عربی می باشد و تلفظ مزین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مزَيَن " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mozayan/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مزین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مزین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مزین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

تزيين شده، آراسته

معنی اسم مزین در ثبت احوال

(عربي) تزيين شده، آراسته.
[اين كلمه چنانچه مزَيِن /mozayyen/ تلفظ شود به معني «آرايشگر» است].

حروف ابجد و طالع بینی نام مزین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مزین عدد " 107 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مزین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مزین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مزین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مزین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بینا و آگاه

منسوب به آريا، آريايي، آزاده، نجيب

دختر نسرین وش، نام گل، زیباروی

ترکیب دو اسم محمد و فتاح (ستوده و گشاینده)

خجسته، نام همسر حضرت یعقوب (ع)

دارنده اسب نر سیاه، پسر کیکاووس

قطره‌های آب که از ابر فروچکد

آرزوها، امیدها، منی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید