مزید

زياد شونده، زياد، افزون

جنسیت اسم مزید

پسر

مزید به انگلیسی

mazid

تعداد مزید ها در ایران

408

تلفظ مزید به فارسی

مَزيد

ریشه اسم مزید

عربی

تلفظ مزید به انگلیسی

/mazid/

رنگ اسم مزید

قرمز

ابجد اسم مزید

61

ابجد وسیط اسم مزید

25

ابجد صغیر اسم مزید

16

درباره نام مزید

مزید یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مزید را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مزید، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 408 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مزید

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم مزید و معنی اسم مزید

ریشه اسم مزید

همانطور که گفتیم ریشه اسم مزید عربی می باشد و تلفظ مزید در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَزيد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mazid/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مزید بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مزید در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مزید در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مزید در فرهنگ فارسی عمید:
۱. افزودنی، بسیاری
۲. (صفت) زیادشونده، بسیار
۳. (صفت) [مجاز] مایۀ افزونی
۴. (اسم) (ادبی) در قافیه، حرفی که در قافیه پس از خروج واقع می‌شود
۵. [قدیمی] مزایده


معنی اسم مزید در ثبت احوال

۱- افزوني، زيادي، بسياري، فراواني؛ ۲- زياد شونده، زياد، افزون؛ ۳- (به مجاز) باعث افزوني.

حروف ابجد و طالع بینی نام مزید

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مزید عدد " 61 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مزید گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مزید چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مزید

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مزید

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

جاهاي مرتفع

آوازهای خوش

گل سرخ، گل رز

صاحب زمین وملک، کشاورز

بنده‌ی كوچك خدا، بنده‌ی خدا

دارای عزت و قدرت و کیفیت، حامی و پشتیبان

حمایت کننده، پشتیبان، نگهبان

ساره، سارا، ماه زرد، ماه شب چهارده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید