مزدا

دانا، در آیین زرتشتی به خدا اطلاق می گردد

جنسیت اسم مزدا

پسر

مزدا به انگلیسی

mazda

تعداد مزدا ها در ایران

735

تلفظ مزدا به فارسی

مَزدا

ریشه اسم مزدا

اوستایی

تلفظ مزدا به انگلیسی

/mazdā/

رنگ اسم مزدا

صورتی

ابجد اسم مزدا

52

ابجد وسیط اسم مزدا

16

ابجد صغیر اسم مزدا

16

درباره نام مزدا

مزدا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مزدا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مزدا، به خاطر ریشه اوستایی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 735 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مزدا

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم مزدا و معنی اسم مزدا

ریشه اسم مزدا

همانطور که گفتیم ریشه اسم مزدا اوستایی می باشد و تلفظ مزدا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَزدا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mazdā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مزدا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مزدا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مزدا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مزدا در فرهنگ فارسی عمید:
دانای بی‌همتا، آفریدگار.


معنی اسم مزدا در ثبت احوال

1- به معني دانا ؛ 2- (در اديان) در آيين زرتشتي به خدا اطلاق مي‌گردد، اهورامزدا.

حروف ابجد و طالع بینی نام مزدا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مزدا عدد " 52 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مزدا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مزدا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مزدا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مزدا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

روز جمعه، آخرین روز هفته

بهشت روی، از تبار پهلوانی به نام منوش

سرزمین باشکوه

دختر زیبا و محبوب

از صفات خداوند، نام يكی از صورت‌های فلكی، دارای سلطه و قدرت

همدم، مصاحب، هم نشین، محبوب و مطلوب

افشاننده، پريشان، پراكنده، آشفته

آن که با ناز و تکبر راه می رود، عشوه کنان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید