مریم

نام گلی خوشبو، زن پارسا، نام مادر حضرت عیسی (ع)

جنسیت اسم مریم

دختر

مریم به انگلیسی

maryam

تعداد مریم ها در ایران

3,576,760

تلفظ مریم به فارسی

مريم

ریشه اسم مریم

عبری

تلفظ مریم به انگلیسی

/maryam/

رنگ اسم مریم

نارنجی

ابجد اسم مریم

290

ابجد وسیط اسم مریم

26

ابجد صغیر اسم مریم

11

درباره نام مریم

مریم یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مریم را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مریم، به خاطر ریشه عبری اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 3,576,760 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مریم

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم مریم و معنی اسم مریم

ریشه اسم مریم

همانطور که گفتیم ریشه اسم مریم عبری می باشد و تلفظ مریم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مريم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /maryam/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مریم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مریم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مریم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مریم در فرهنگ معین :
گیاهی است زینتی از تیره نرگسی‌ها. این گیاه علفی و دارای گل‌های سفید زیبایی است که دارای عطر مطبوعی می‌باشد. اصل این گیاه را از ایران می‌دانند.

معنی اسم مریم در ثبت احوال

۱- (در گياهي) گل سفيد خوشه‌اي خوشبو و داراي عطر با دوام، و نيز گياهي علفي، پايا و زينتيِ اين گل كه از خانواده‌ي سوسن است و پياز دارد؛ ۲- (اَعلام) ۱) نام سوره‌ي نوزدهم از قرآن كريم داراي نود و هشت آيه؛ ۲) [قرن اول میلادی] مريم عذرا مادر عيسي (ع) دختر عِمران و از نسل داوود؛ ۳) مریم [قرن اول میلادی] از نخستین پیروان حضرت عیسی (ع)؛ ۴) مریم مجدلیه: [قرن اول میلادی] بنا بر روایت‌های مسیحی زنی که به راه راست هدایت شد یا به وسیله‌ي حضرت عیسی (ع) از دیوانگی نجات یافت.

حروف ابجد و طالع بینی نام مریم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مریم عدد " 290 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مریم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

 • مریم امیرجلالی ( بازیگر )
 • مریم بوبانی ( بازیگر )
 • مریم پالیزبان ( بازیگر )
 • مریم سرمدی ( بازیگر )
 • مریم سعادت ( بازیگر )
 • مریم شیرازی ( بازیگر )
 • مریم کاویانی ( بازیگر )
 • مریم معصومی ( بازیگر )
 • مریم هژیروند ( بازیگر )
 • مریم ابراهیم‌پور ( خواننده )
 • مریم رحیمی ( بازیکن فوتبال )
 • مریم نامی ( بازیکن فوتبال )
 • مریم پالیزبان ( شاعر )
 • مریم جعفری آذرمانی ( شاعر )
 • مریم حیدرزاده ( شاعر )
 • مریم هوله ( شاعر )
نظرتون درباره اسم مریم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مریم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مریم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سجده کننده بر خانه خدا

داستان پرداز، قصه گو

دوستدار

پیروز، حمایت شده از سوی خداوند

فرزانگی، دانایی، خردمندی

شريف، بزرگوار، آگاه، هوشيار

روشنی خدا

مانند آب پاک و زلال

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران