مرمر

نوعی سنگ آهکی و سخت، (مجاز) سفيد چهره و زيبا

جنسیت اسم مرمر

دختر

مرمر به انگلیسی

marmar

تعداد مرمر ها در ایران

4,566

تلفظ مرمر به فارسی

مَرمَر

ریشه اسم مرمر

فارسی

تلفظ مرمر به انگلیسی

/marmar/

رنگ اسم مرمر

صورتی

ابجد اسم مرمر

480

ابجد وسیط اسم مرمر

24

ابجد صغیر اسم مرمر

12

درباره نام مرمر

مرمر یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مرمر دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مرمر که در انگلیسی به صورت marmar نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 4,566 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مرمر

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم مرمر و معنی اسم مرمر

ریشه اسم مرمر

همانطور که گفتیم ریشه اسم مرمر فارسی می باشد و تلفظ مرمر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَرمَر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /marmar/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مرمر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مرمر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مرمر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مرمر در فرهنگ فارسی عمید:
نوع سنگ آهکی سخت که در مجسمه سازی و نماسازی ساختمان به کار می رود.

معنی اسم مرمر در فرهنگ معین:
یکی از اشکال طبیعی کربنات کلسیم است، در اصطلاح معماری به هر نوع سنگ آهک متراکم صیقل پذیر مرمر گفته می‌شود و دارای اقسام مختلف است و به رنگ های زرد، سبز، ارغوانی، قرمز، خاکستری و رگه دار دیده می‌شود.

معنی اسم مرمر در لغت‌نامه دهخدا:
رخام، که سنگی است، رخام یا نوعی از رخام که سخت تر و شفافتر از آن است، یک نوع س نگ آهکی بسیار سخت که بخوبی می‌توان آن را هموار کرده جلا داد و در بناها و صنایع آن را برای زینت بکار می‌برند، سنگی است شفاف و روشن سفید یا به رنگ‌های دیگر، سنگ مرمر را جزء سنگ‌های دگرگونی محسوب می‌دارند زیرا خمیر آهکی موجود در بین بلورهای کلسیت بر اثر فشار در مو قع چین خوردگی‌ها مجداً متبلور شده و مرمر را به وجود می‌آورد، سنگ مرمر سختی بالنسبه جالب دارد ولی با آهن و پولاد خط برمیدارد و چون صیقلی می‌شود و جلاپذیر است آن را جهت نمای ابنیه به کار می‌برند، در ایران معادن سنگ مرمر بسیار است خصوصاً در مشهد ناحیه ٔ خلج و اطرا ف یزد مرمرهای مرغوبی وجود دارد، مرمر دارای اقسام مختلف است و برنگ‌های زرد، سبز، ارغوانی ، قرمز، خاکستری و رگه دار دیده می‌شود.

معنی اسم مرمر در فرهنگ فارسی:
یک قسم سنگ که از اجتماع دانه‌های متبلور آهکی در اثر فشار و تاثیر حرارت ایج اد شود و بعلت وجود مواد خارجی خط‌های رنگین در آن است.

معنی اسم مرمر در ثبت احوال

1- (در علوم زمين) نوعي سنگ دگرگون شده‌ي آهكي كه به علت زيبايي در كارهاي مجسمه سازي و نماسازي ساختمان‌ها به كار مي‌رود؛ 2- (به مجاز) سفيد چهره و زيبا.

حروف ابجد و طالع بینی نام مرمر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مرمر عدد " 480 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مرمر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مرمر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مرمر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مرمر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

صاحب هستی و وجود

دارای شرف و افتخار، بزرگوار، با اصل و نسب ،مؤنث شریف، ارزشمند، عالی، سید، ارجمند

داده‌ی مهر، آفريده شده‌ي مهر، بخشنده خورشید

عبادت کننده، پرستش‌گر، زاهد

بنده ی خدای بخشنده

گرامی‌تر، آزاد‌تر، جوانمرد‌تر، بزرگ‌تر، از نام‌هاي خداوند

زن گندم‌گون، نسیم ملایم خنک در روز داغ تابستان، الهه عشق

گیاهی علفی، کاشتنی، و معطر از خانواده نعناع، هر گیاه خوشبو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید