مرسا

استوار گشتن، واقع شدن و ثابت گردیدن

جنسیت اسم مرسا

دختر

مرسا به انگلیسی

morsa

تعداد مرسا ها در ایران

1,808

تلفظ مرسا به فارسی

مرسا

ریشه اسم مرسا

عربی

تلفظ مرسا به انگلیسی

/morsā/

رنگ اسم مرسا

نیلی

ابجد اسم مرسا

301

ابجد وسیط اسم مرسا

13

ابجد صغیر اسم مرسا

13

درباره نام مرسا

مرسا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مرسا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مرسا، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,808 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مرسا

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم مرسا و معنی اسم مرسا

ریشه اسم مرسا

همانطور که گفتیم ریشه اسم مرسا عربی می باشد و تلفظ مرسا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مرسا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /morsā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مرسا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مرسا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مرسا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مرسا در واژه‌نامه آزاد :
نامی دخترانه و عربی است و معنی آن ثابت، استوار، پابرجا می‌باشد. به روایتی نام مادر حضرت مریم به زبان عبری. نام مادر حضرت مریم.

معنی اسم مرسا در فرهنگ فارسی :
استوار گشتن.معنی اسم مرسا در ثبت احوال

استوار گشتن، واقع شدن و ثابت گرديدن.

حروف ابجد و طالع بینی نام مرسا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مرسا عدد " 301 " و ابجد وسیط " 13 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مرسا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مرسا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مرسا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مرسا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

فرستاده، نام موجودات عالم ملکوت، شخص داراي اخلاق يا رفتار بسيار نيك و پسنديده، زن مهربان و زيبا

ترکیب دو اسم محمد و مبین (ستوده و آشکارکننده)

ترکیب دو اسم ماه و نگار (زیبا و معشوق)

نام کوچک‌ترین ستاره‌ صورت فلکی دب اکبر

خوشبو

گل سرخ، گل رز

عطرآگین و خوش‌بو

جمع اسم

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید