مرزبان

آن كه از مرز كشور پاسداری مي‌كند، (به مجاز) مبارز و پهلوان، نگهبان

جنسیت اسم مرزبان

پسر

مرزبان به انگلیسی

marzban

تعداد مرزبان ها در ایران

1,200

تلفظ مرزبان به فارسی

مرزبان

ریشه اسم مرزبان

فارسی

تلفظ مرزبان به انگلیسی

/marzbān/

رنگ اسم مرزبان

نارنجی

ابجد اسم مرزبان

300

ابجد وسیط اسم مرزبان

24

ابجد صغیر اسم مرزبان

21

درباره نام مرزبان

مرزبان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مرزبان پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مرزبان که در انگلیسی به صورت marzban نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,200 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مرزبان

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم مرزبان و معنی اسم مرزبان

ریشه اسم مرزبان

همانطور که گفتیم ریشه اسم مرزبان فارسی می باشد و تلفظ مرزبان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مرزبان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /marzbān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مرزبان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مرزبان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مرزبان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مرزبان در فرهنگ فارسی عمید:
۱. نگهبان یا مٲمور مرز؛ سرحددار.
۲. [قدیمی، مجاز] حاکم قسمتی از کشور.
۳. [قدیمی] در دورۀ ساسانیان، حاکم سرحدی.
۴. [قدیمی، مجاز] نگهبان.

معنی اسم مرزبان در فرهنگ فارسی معین:
نگهبان مرز.

معنی اسم مرزبان در ثبت احوال

1- آن كه از مرز كشور پاسداري مي‌كند، سرحد دار؛ 2-(در قديم) (به مجاز) آن كه حكومت قسمتي از يك كشور با اوست، حاكم ناحيه‌اي از كشور؛ 3- (در قديم) (به مجاز) جنگجو و مبارز و پهلوان، نگهبان.

حروف ابجد و طالع بینی نام مرزبان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مرزبان عدد " 300 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مرزبان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مرزبان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مرزبان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مرزبان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نیکی و بخشش خداوند

ماه دوست داشتنی

زن زیبای بهشتی، زن زیبا

دختر طناز و عشوه گر

ترکیب دو اسم امیر و جواد (پادشاه و بخشنده)

نام عاشق ويس در منظومه ویس و رامین نوشته فخرالدین اسعد گرگانی

نام کوچک‌ترین ستاره‌ صورت فلکی دب اکبر

هوشیار، نجيب، بزرگ

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید