مرحمت

رحمت، مهربانی و مهرورزی

جنسیت اسم مرحمت

دختر

مرحمت به انگلیسی

marhamat

تعداد مرحمت ها در ایران

34,329

تلفظ مرحمت به فارسی

مَرحمَت

ریشه اسم مرحمت

عربی

تلفظ مرحمت به انگلیسی

/marha(e)mat/

رنگ اسم مرحمت

بنفش

ابجد اسم مرحمت

688

ابجد وسیط اسم مرحمت

28

ابجد صغیر اسم مرحمت

22

درباره نام مرحمت

مرحمت یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مرحمت دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مرحمت که در انگلیسی به صورت marhamat نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 34,329 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مرحمت

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم مرحمت و معنی اسم مرحمت

ریشه اسم مرحمت

همانطور که گفتیم ریشه اسم مرحمت عربی می باشد و تلفظ مرحمت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَرحمَت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /marha(e)mat/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مرحمت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مرحمت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مرحمت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مرحمت در ویکی پدیا:
یک شهر در ازبکستان است که در ولایت اندیجان واقع شده است.

معنی اسم مرحمت در فرهنگ معین:
مهربانی، لطف.

معنی اسم مرحمت در فرهنگ فارسی عمید:
رحمت،مهربانی.

معنی اسم مرحمت در ثبت احوال

لطف و مهرباني داشتن، مهرباني، لطف.

حروف ابجد و طالع بینی نام مرحمت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مرحمت عدد " 688 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مرحمت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مرحمت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مرحمت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مرحمت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نظر، دید، تماشا

ترکیب دو اسم محمد و صدرا (ستوده و بلندمرتبه)

سخن آهسته، صحبت كردن با صدای آرام

ترکیب دو اسم امیر و عطا (پادشاه و بخشش)

طلوع خورشید، عمر و زندگی مادر، فرزند عزیز و گرانمایه برای مادر

ترکیب دو اسم حسین و علی (نیکو و بلندقدر)

ترکیب دو اسم عبد و حمید (بنده و ستوده)

ترکیب دو اسم امیر و شهاب (فرمانروا و پاره ای از آتش)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید