مرجان

نوعی جاندار دریایی، مروارید

جنسیت اسم مرجان

دختر

مرجان به انگلیسی

marjan

تعداد مرجان ها در ایران

259,203

تلفظ مرجان به فارسی

مرجان

ریشه اسم مرجان

عربی

تلفظ مرجان به انگلیسی

/marjān/

رنگ اسم مرجان

نارنجی

ابجد اسم مرجان

294

ابجد وسیط اسم مرجان

18

ابجد صغیر اسم مرجان

15

درباره نام مرجان

مرجان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مرجان دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مرجان که در انگلیسی به صورت marjan نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 259,203 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مرجان

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم مرجان و معنی اسم مرجان

ریشه اسم مرجان

همانطور که گفتیم ریشه اسم مرجان عربی می باشد و تلفظ مرجان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مرجان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /marjān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مرجان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مرجان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مرجان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مرجان در فرهنگ فارسی :
جانوریست دریازی از رده مرجان‌ها که دارای پای. آهکی است و در دریاهای گرم میزید و دارای انواع و گونه‌های بسیار است، قورال، قرلین، خراهک. پایه آهکی مرجان قرمز که جزو احجار کریمه است و در جواهر سازی مورد استعمال دارد. مروارید.

معنی اسم مرجان در لغت‌نامه دهخدا :
نباتی دریائی است بین نبات و حجر، و گفته‌اند آن حجر بحری است، مرجان به معنی جوهر سرخ رنگ است در آب دریای شور مثل نبات می‌روید چون از آب بیرون می‌آرند سنگ می‌گردد و گاهی مثل چوب کرم خورده می‌شود، مروارید ریزه. مروارید خرد. لؤلؤ.

معنی اسم مرجان در ثبت احوال

(سرياني) ۱- جانور بي‌مهره‌ي كوچك دريايي كه پوشش آهكي ترشح مي‌كند و نسل‌هاي جديد آن روي بقاياي نسل قديمي زندگي مي‌كنند و جزاير مرجاني را بوجود مي‌آورند؛ ۲- بقاياي قرمز رنگ رسوب يافته از همين جانور كه از آن در جواهر سازي و ساخت اشياي زينتي استفاده مي‌شود؛ ۳- ك نايه از لب معشوق و شراب است به سبب سرخي رنگ آن.

حروف ابجد و طالع بینی نام مرجان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مرجان عدد " 294 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مرجان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم مرجان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مرجان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مرجان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

عربی شده ساربان، (در کردی) زیبا

ترکیب دو اسم محمد و مجید (ستوده و بزرگوار)

ترکیب دو اسم خلیل و رحمان (دوست و مهربان)

خاک

انعکاس صوت، پژواک، حالتی از صدا كه دارای تأثير و نفوذ است، خوش آهنگی

نام یکی از سرداران داریوش پادشاه هخامنشی

از جنس زر، به رنگ زر، طلایی، زیبا و آراسته

ترکیب دو اسم علی و ماهان (شریف و زیبا چون ماه)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران