مرام

مراد، مقصود، خواست

جنسیت اسم مرام

دختر

مرام به انگلیسی

maram

تعداد مرام ها در ایران

954

تلفظ مرام به فارسی

مَرام

ریشه اسم مرام

عربی

تلفظ مرام به انگلیسی

/marām/

رنگ اسم مرام

طلایی

ابجد اسم مرام

281

ابجد وسیط اسم مرام

17

ابجد صغیر اسم مرام

11

درباره نام مرام

مرام یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مرام دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مرام که در انگلیسی به صورت maram نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 954 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مرام

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم مرام و معنی اسم مرام

ریشه اسم مرام

همانطور که گفتیم ریشه اسم مرام عربی می باشد و تلفظ مرام در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَرام " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /marām/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مرام بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مرام در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مرام در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مرام در فرهنگ فارسی عمید:
۱. مراد، مطلوب، مقصود، آرمان، هدف.
۲. مسلک.

معنی اسم مرام در فرهنگ فارسی معین:
هدف، مقصود.

معنی اسم مرام در ثبت احوال

۱- ايدئولوژي؛ روش اخلاقي، مسلك؛ ۲- مراد، مقصود، خواست.

حروف ابجد و طالع بینی نام مرام

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مرام عدد " 281 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مرام گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مرام چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مرام

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مرام

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و دانیال (ستوده و قضاوت خدا)

منسوب به علی، شریف

میوه، (به مجاز) نتيجه و حاصل

منسوب به رام، مأنوس، موافق

زن درستکار

جوانمرد، آدمی، انسان، منسوب به داریوش اوّل

درخشان، تابان

جوی، رود، نام ششمین امام شیعیان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید