مرآت

آینه

جنسیت اسم مرآت

پسر

مرآت به انگلیسی

merat

تعداد مرآت ها در ایران

447

تلفظ مرآت به فارسی

مِرآت

ریشه اسم مرآت

عربی

تلفظ مرآت به انگلیسی

/mer’āt/

رنگ اسم مرآت

نیلی

ابجد اسم مرآت

641

ابجد وسیط اسم مرآت

17

ابجد صغیر اسم مرآت

11

درباره نام مرآت

مرآت یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مرآت پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مرآت که در انگلیسی به صورت merat نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 447 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مرآت

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم مرآت و معنی اسم مرآت

ریشه اسم مرآت

همانطور که گفتیم ریشه اسم مرآت عربی می باشد و تلفظ مرآت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مِرآت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mer’āt/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مرآت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مرآت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مرآت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

آینه

معنی اسم مرآت در ثبت احوال

(در قديم) آينه، ( آينه و آئينه.

حروف ابجد و طالع بینی نام مرآت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مرآت عدد " 641 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مرآت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مرآت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مرآت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مرآت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پاک، مقدس، ماه دوازدهم سال شمسی

ترکیب دو اسم محمد و آریا (ستوده و نجیب)

زن رستگار، پیروز

ترکیب دو اسم محمد و کمال (ستوده و نهایت)

ساخته شده از نقره، نقره‌اي رنگ، سفيد و درخشان، (به مجاز) زيبا

تحسین شده، نیکو کردار، از نام‌های پروردگار

یکتا، بی‌مانند، بی‌همتا

شير، دلاور

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید