مدیحه

مدح، ستایش

جنسیت اسم مدیحه

دختر

مدیحه به انگلیسی

madiheh

تعداد مدیحه ها در ایران

1,688

تلفظ مدیحه به فارسی

مَديحه

ریشه اسم مدیحه

عربی

تلفظ مدیحه به انگلیسی

/madihe/

رنگ اسم مدیحه

بنفش

ابجد اسم مدیحه

67

ابجد وسیط اسم مدیحه

31

ابجد صغیر اسم مدیحه

22

درباره نام مدیحه

مدیحه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مدیحه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مدیحه که در انگلیسی به صورت madiheh نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,688 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مدیحه

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم مدیحه و معنی اسم مدیحه

ریشه اسم مدیحه

همانطور که گفتیم ریشه اسم مدیحه عربی می باشد و تلفظ مدیحه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَديحه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /madihe/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مدیحه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مدیحه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مدیحه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مدیحه در لغت نامه دهخدا:
مدح، مدیح، ستایش


معنیاسم مدیحه در فرهنگ فارسی:
ستایش


معنیاسم مدیحه در فرهنگ معین:
ستایش، جمع مدایح


معنیاسم مدیحه در فرهنگ فارسی عمید:
شعر ستایشی

معنی اسم مدیحه در ثبت احوال

سخني (معمولاً شعر) كه در ستايش كسي گفته‌ يا سروده مي‌شود.

حروف ابجد و طالع بینی نام مدیحه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مدیحه عدد " 67 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مدیحه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مدیحه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مدیحه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مدیحه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و محمود (پادشاه و ستوده)

هدایت شده، نام امام زمان (عج)

دادگر، بانوی باانصاف

نیکوکار

بزرگواری، عظمت، شکوه، از صفات خداوند كه به مقام كبريايي او اشاره دارد

تخلص شعري علي اسفندياري (نيما يوشيج)، عادل، نامور، نیمه ماه، کوچک

دارای قامت شکوهمند و زیبا

ژاله، نام نوعی اعلای پارچه ململ

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید