مدد

یاری، کمک

جنسیت اسم مدد

پسر

مدد به انگلیسی

madad

تعداد مدد ها در ایران

5,757

تلفظ مدد به فارسی

مدد

ریشه اسم مدد

عربی

تلفظ مدد به انگلیسی

/madad/

رنگ اسم مدد

زرد

ابجد اسم مدد

48

ابجد وسیط اسم مدد

12

ابجد صغیر اسم مدد

12

درباره نام مدد

مدد یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مدد را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مدد، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 5,757 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مدد

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم مدد و معنی اسم مدد

ریشه اسم مدد

همانطور که گفتیم ریشه اسم مدد عربی می باشد و تلفظ مدد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مدد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /madad/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مدد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مدد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مدد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مدد در فرهنگ فارسی عمید :
۱. یاری؛ کمک؛ فریادرسی.
۲. یار و یاور؛ فریادرس

معنی اسم مدد در فرهنگ فارسی معین :
یاری ، دستگیری .

معنی اسم مدد در دانشنامه اسلامی :
مدد بمعنای کمک کردن است.
مَدَد در لغت به معنی کمک، اعانت و به فریاد رسیدن آمده است.
در اصطلاح عبارت است از نیرویی که برای پشتیبانی و تقویت نیروی در حال جنگ، فرستاده می‏شود. وقتی گفته می‏شود: «ضَمّ َ الَیْهِ الْفَ رَجُلٍ مَدَداً» یعنی هزار مرد را به کمک او فرستاد.

معنی اسم مدد در ثبت احوال

1- ياري‏ كمك؛ 2- (در قديم) يار‏ ياور‏ مددكار؛ 3- آنچه به چيزي افزوده مي‌شود تا قدرت آن را بيفزايد.

حروف ابجد و طالع بینی نام مدد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مدد عدد " 48 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مدد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مدد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مدد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مدد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آسایش، راحتی، صلح، امنيت، وقار و طمأنينه

زيبارو و لطيف

(به مجاز) راهنما و هدایت کننده به روز و روشنایی

منسوب به سعد، (به مجاز) سعادتمند و خوشبخت

تیز خاطر، سبک روح، از شخصیت‌های شاهنامه

نام چشمه‌ای در بهشت

خجسته، مبارک، فرخنده، از شخصیتهای شاهنامه

ترکیب دو اسم امیر و ابوالفضل (فرمانروا و صاحب فضل و هنر)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید