مدثر

جامه در سر كشيده، سوره‌ی هفتاد و چهام از قرآن كريم

جنسیت اسم مدثر

پسر

مدثر به انگلیسی

moddasser

تعداد مدثر ها در ایران

2,172

تلفظ مدثر به فارسی

مدَثِر

ریشه اسم مدثر

عربی

تلفظ مدثر به انگلیسی

/moddasser/

رنگ اسم مدثر

قرمز

ابجد اسم مدثر

744

ابجد وسیط اسم مدثر

24

ابجد صغیر اسم مدثر

15

درباره نام مدثر

مدثر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مدثر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مدثر، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,172 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مدثر

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم مدثر و معنی اسم مدثر

ریشه اسم مدثر

همانطور که گفتیم ریشه اسم مدثر عربی می باشد و تلفظ مدثر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مدَثِر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /moddasser/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مدثر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مدثر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مدثر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مدثر در فرهنگ فارسی عمید :
هفتاد‌وچهارمین سورۀ قرآن کریم، مکی، دارای ۵۶ آیه.

معنی اسم مدثر در فرهنگ فارسی معین :
لباس به خود پیچیده .

معنی اسم مدثر در فرهنگ فارسی :
۱- آنکه خود را در دثار یا جامه پوشانده باشد لباس پوشیده . ۲- این کلمه در قرآن در وصف پیغمبر اسلام آمده .

معنی اسم مدثر در ثبت احوال

۱- جامه در سر كشيده؛ ۲- (اَعلام) سوره‌ي هفتاد و چهام از قرآن كريم داراي پنجاه و پنج آيه.

حروف ابجد و طالع بینی نام مدثر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مدثر عدد " 744 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مدثر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مدثر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مدثر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مدثر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

روان بخش، شادی آور

قهرمان منسوب به طایفه آس، نام رود ارس

نام یکی از پادشاهان یونانی

یادبود، یاد، ذهن، حافظه، خاطر

پرهيزگار، باتقوا، لقب نهمين امام شيعيان

مدافع و محافظ مردان

زيباروي، نام گونه اي از آهوان

بانوی ایرانی، مهتاب

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید