محییالدین

زنده كننده و حيات بخش دين

جنسیت اسم محییالدین

پسر

محییالدین به انگلیسی

mohyiyoddin

تعداد محییالدین ها در ایران

849

تلفظ محییالدین به فارسی

محيی الدين

ریشه اسم محییالدین

عربی

تلفظ محییالدین به انگلیسی

/mohyiyoddin/

رنگ اسم محییالدین

آبی

ابجد اسم محییالدین

163

ابجد وسیط اسم محییالدین

55

ابجد صغیر اسم محییالدین

28

درباره نام محییالدین

محییالدین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محییالدین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محییالدین، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 849 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محییالدین

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم محییالدین و معنی اسم محییالدین

ریشه اسم محییالدین

همانطور که گفتیم ریشه اسم محییالدین عربی می باشد و تلفظ محییالدین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محيی الدين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mohyiyoddin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محییالدین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محییالدین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محییالدین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

زنده کننده و حیات بخش دین

معنی اسم محییالدین در ثبت احوال

۱- زنده كننده و حيات بخش دين؛ ۲- (اَعلام) ۱) محيي‌الدين (= ابوسعید محمّد نیشابوری) [۴۷۶-۵۵۰ قمری] فقیه و مؤلف ایرانی، که در حمله‌ي ترکان غز کشته شد.
از آثار اوست : الانتصاف فی مسایل الخلاف والمحیط فی شرح الوسیط، هر دو به عربی؛ ۲) ابوبکر محیّی‌الدین محمّد، مل قب به ابن عربی: [۵۶۰-۶۳۸ قمری]، ادیب، شاعر و صوفی آندلسی، که در کشورهای اسلامی سفرهای زیادی کرد.
از آثار اوست: فتوحات مَکیّه و فصوص الحِکَم؛ ۳) محیی‌الدین ملقب به اورنگ زیب (= عالمگیر): شاهزاده و امپراتور [۱۰۶۸-۱۱۱۸ میلادی] گورکانی هند، پسر شاه جهان، که پدر و ب رادر خود را کشت، درباری باشکوه برپاکرد، قلمرو خود را گسترش داد و بر غیر مسلمانان سخت گرفت.

حروف ابجد و طالع بینی نام محییالدین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محییالدین عدد " 163 " و ابجد وسیط " 55 " ، ابجد صغیر " 28 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محییالدین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محییالدین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محییالدین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محییالدین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دختر پری چهره، (به مجاز) زيبارو

کامل

پیرو نیکی، مطیع خوبی

ترکیب دو اسم محمد و یحیی (ستوده و تعمید دهنده)

بنده‌ی خدای توانا

مؤنث صالح، شایسته و درستکار، نیک، خوب، دارای اعتقاد و عمل درست دینی

آن كه از مرز كشور پاسداری مي‌كند، (به مجاز) مبارز و پهلوان، نگهبان

شفاعت کننده، واسطه، پایمرد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید