محنا

رنگین شده با حنا، حنا گرفته، مخضب به حنا

جنسیت اسم محنا

دختر

محنا به انگلیسی

mohanna

تعداد محنا ها در ایران

46,662

تلفظ محنا به فارسی

محَنّا

ریشه اسم محنا

عربی

تلفظ محنا به انگلیسی

/mohannā/

رنگ اسم محنا

بنفش

ابجد اسم محنا

99

ابجد وسیط اسم محنا

15

ابجد صغیر اسم محنا

18

درباره نام محنا

محنا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محنا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محنا که در انگلیسی به صورت mohanna نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 46,662 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محنا

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم محنا و معنی اسم محنا

ریشه اسم محنا

همانطور که گفتیم ریشه اسم محنا عربی می باشد و تلفظ محنا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محَنّا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mohannā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محنا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محنا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محنا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم محنا در لغت‌نامه دهخدا :
به حنا خضاب کرده، مخضب به حنا، کج و خمیده و پیچیده.

معنی اسم حنا در واژه‌نامه آزاد :
حنا گرفته، خمیده و پیچیده.

معنی اسم محنا در ثبت احوال

به حَنا خضاب كرده، مخضب به حَنا.

حروف ابجد و طالع بینی نام محنا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محنا عدد " 99 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محنا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محنا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محنا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محنا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

کوشا، تلاش‌گر

حمایت کننده، پشتیبان، نگهبان

نويد دهنده

زیبا چون ماه و پری

پناه، امید، نفس، فریاد

داده‌ی نيك، داده‌ی خوب

درخشنده و تابناک مثل روز روشن نامی کردی روشنایی

دارنده ی شکوه و جلال، فرهور

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران