محمود رضا

ترکیب دو اسم محمود و رضا (ستوده و خشنود)

جنسیت اسم محمود رضا

پسر

محمود رضا به انگلیسی

mahmud-reza

تعداد محمود رضا ها در ایران

39,420

تلفظ محمود رضا به فارسی

محمودرضا

ریشه اسم محمود رضا

عربی

تلفظ محمود رضا به انگلیسی

/m.-rezā/

رنگ اسم محمود رضا

صورتی

ابجد اسم محمود رضا

1099

ابجد وسیط اسم محمود رضا

43

ابجد صغیر اسم محمود رضا

37

درباره نام محمود رضا

محمود رضا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محمود رضا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محمود رضا، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 39,420 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محمود رضا

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم محمود رضا و معنی اسم محمود رضا

ریشه اسم محمود رضا

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمود رضا عربی می باشد و تلفظ محمود رضا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمودرضا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-rezā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمود رضا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمود رضا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمود رضا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیبی از دو اسم محمود و رضا:
محمود: ستوده، از نام ها و صفات پروردگار
رضا: خشنود، خوشدلی، راضی، نام امام هشتم شیعیان

معنی اسم محمود رضا در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، محمود و رضا.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمود رضا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمود رضا عدد " 1099 " و ابجد وسیط " 43 " ، ابجد صغیر " 37 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمود رضا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمود رضا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمود رضا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمود رضا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و عرفان (ستوده و معرفت)

منسوب به بدر، ماه تمام

فکر، خیال، شور و شوق، علاقه‌ی شدید به کسی یا چیزی، عشق

گیسوی بافته شده

پهلوان، دلاور

کسی كه سجده مي‌كند، سجده كننده

افتخار ایل، نازنین ایل

شبيه به نيل، مثل نيل

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران