محمد یحیی

ترکیب دو اسم محمد و یحیی (ستوده و تعمید دهنده)

جنسیت اسم محمد یحیی

پسر

محمد یحیی به انگلیسی

mohammad-yahya

تعداد محمد یحیی ها در ایران

1,600

تلفظ محمد یحیی به فارسی

محمّديحيي

ریشه اسم محمد یحیی

عربی , عبری

تلفظ محمد یحیی به انگلیسی

/m.-yahyā/

رنگ اسم محمد یحیی

نیلی

ابجد اسم محمد یحیی

130

ابجد وسیط اسم محمد یحیی

58

ابجد صغیر اسم محمد یحیی

31

درباره نام محمد یحیی

محمد یحیی یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محمد یحیی را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محمد یحیی، به خاطر ریشه عربی , عبری اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,600 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محمد یحیی

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم محمد یحیی و معنی اسم محمد یحیی

ریشه اسم محمد یحیی

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد یحیی عربی , عبری می باشد و تلفظ محمد یحیی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّديحيي " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-yahyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد یحیی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد یحیی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد یحیی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و یحیی:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام (ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
یحیی: در قرآن به معنای تعمید دهنده ذکر شده، فرزند زکریا است. مسلمانان، مسیحیان، صابین مندایی معتقد بر پیغمبری او هستند.

معنی اسم محمد یحیی در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، محمّد و يحيي.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد یحیی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد یحیی عدد " 130 " و ابجد وسیط " 58 " ، ابجد صغیر " 31 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد یحیی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد یحیی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد یحیی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد یحیی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

یاری خدا ، پیروزی خداوند

دارای شکوه و وقار، (به مجاز) خردمند و دانا، نورانی و با شکوه

ترکیب دو اسم ال و ناز (ایل و محبوب)

آرزومند، متوقع، منتظر

نخستین شماره، یکتا، جزیی از کل، بی همتا

مانند ماه، دختر زیبا رو

زمان ولادت، تولد

دارای ناز و زيبايي فراوان، (به مجاز) جذاب

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید