محمد پویا

ترکیب دو اسم محمد و پویا (ستوده و پوینده)

جنسیت اسم محمد پویا

پسر

محمد پویا به انگلیسی

mohammad-puya

تعداد محمد پویا ها در ایران

3,166

تلفظ محمد پویا به فارسی

محمّدپويا

ریشه اسم محمد پویا

فارسی , عربی

تلفظ محمد پویا به انگلیسی

/m.-puyā/

رنگ اسم محمد پویا

نیلی

ابجد اسم محمد پویا

111

ابجد وسیط اسم محمد پویا

41

ابجد صغیر اسم محمد پویا

32

درباره نام محمد پویا

محمد پویا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد پویا پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد پویا که در انگلیسی به صورت mohammad-puya نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 3,166 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد پویا

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم محمد پویا و معنی اسم محمد پویا

ریشه اسم محمد پویا

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد پویا فارسی , عربی می باشد و تلفظ محمد پویا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدپويا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-puyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد پویا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد پویا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد پویا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیبی از دو اسم محمد و پویا:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
پویا: پوینده، رونده، جویندهمعنی اسم محمد پویا در ثبت احوال

(عربی ـ فارسی) از نام‌هاي مركب، ا محمّد و پويا.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد پویا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد پویا عدد " 111 " و ابجد وسیط " 41 " ، ابجد صغیر " 32 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد پویا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد پویا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد پویا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد پویا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نوعی كاج، صنوبر

آرامش دهنده

منسوب به سام، آتش

از صحابه ی رسول اکرم (ص) و از خلفای راشدین ،نام خلیفه دوم

ترکیب دو اسم امیر و اردلان (پادشاه و درستی)

خاطره، ماندگار، اثر، نشان، به جا مانده از کسی

جمع حلم، بردباری‌ها، صبوری‌ها، عقل‌ها

جهان، گیتی، جهان آفرینش

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید