محمد ولی

ترکیب دو اسم محمد و ولی (ستوده و دوست)

جنسیت اسم محمد ولی

پسر

محمد ولی به انگلیسی

mohammad-vali

تعداد محمد ولی ها در ایران

44,835

تلفظ محمد ولی به فارسی

محمّدولی

ریشه اسم محمد ولی

عربی

تلفظ محمد ولی به انگلیسی

/m.-vali/

رنگ اسم محمد ولی

قرمز

ابجد اسم محمد ولی

138

ابجد وسیط اسم محمد ولی

42

ابجد صغیر اسم محمد ولی

30

درباره نام محمد ولی

محمد ولی یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محمد ولی را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محمد ولی، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 44,835 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محمد ولی

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم محمد ولی و معنی اسم محمد ولی

ریشه اسم محمد ولی

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد ولی عربی می باشد و تلفظ محمد ولی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدولی " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-vali/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد ولی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد ولی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد ولی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و ولی:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
ولی: دوست، یار، سرپرست، از نام های پروردگار

معنی اسم محمد ولی در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و ولي.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد ولی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد ولی عدد " 138 " و ابجد وسیط " 42 " ، ابجد صغیر " 30 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد ولی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد ولی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد ولی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد ولی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بزرگ ایل و طایفه

(به مجاز)برتری یافته از سوی خدا، دارای باطن و روح خدايی

بزرگ زاده، شاهزاده، زاده ماه، زیبا

طاها، نام سوره بیستم قرآن کریم، نام پیامبر اسلام (ص)

شکوه و بزرگی خداوند

ترکیب دو اسم محمد و مهدیار (ستوده و محافظ)

آرزوها، خواسته ها، دوست داشتنی ها

منسوب به شکیل، خوشگل و زیبا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید