محمد وحید

ترکیب دو اسم محمد و وحید (ستوده و یکتا)

جنسیت اسم محمد وحید

پسر

محمد وحید به انگلیسی

mohammad-vahid

تعداد محمد وحید ها در ایران

1,446

تلفظ محمد وحید به فارسی

محمّدوحيد

ریشه اسم محمد وحید

عربی

تلفظ محمد وحید به انگلیسی

/m.-vahid/

رنگ اسم محمد وحید

صورتی

ابجد اسم محمد وحید

120

ابجد وسیط اسم محمد وحید

48

ابجد صغیر اسم محمد وحید

39

درباره نام محمد وحید

محمد وحید یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد وحید پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد وحید که در انگلیسی به صورت mohammad-vahid نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,446 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد وحید

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم محمد وحید و معنی اسم محمد وحید

ریشه اسم محمد وحید

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد وحید عربی می باشد و تلفظ محمد وحید در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدوحيد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-vahid/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد وحید بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد وحید در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد وحید در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و وحید:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
وحید: تک، تنها و یگانه، یکتا، بی‌نظیر

معنی اسم محمد وحید در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و وحيد.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد وحید

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد وحید عدد " 120 " و ابجد وسیط " 48 " ، ابجد صغیر " 39 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد وحید گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد وحید چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد وحید

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد وحید

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

اولین، نخستین

کسی که از مال و منال دنیا می‌گذرد، زاهد، پسر بهمن و نوه‌ی اسفندیار، جدّ اردشیر بابکان

لبخند، درخشیدن

آب شیرین و صاف، آب گوارا

دلیر، بی باک، پردل و جرئت، نترس

بنده خدای یکتا و یگانه

درخت پر شکوفه، از شخصیتهای شاهنامه

ناله کرده زاری کرده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید