محمد هادی

ترکیبی از دو اسم محمد و هادی (ستوده و راهنما)

جنسیت اسم محمد هادی

پسر

محمد هادی به انگلیسی

mohammad-hadi

تعداد محمد هادی ها در ایران

126,465

تلفظ محمد هادی به فارسی

محمّدهادي

ریشه اسم محمد هادی

عربی

تلفظ محمد هادی به انگلیسی

/m.-hādi/

رنگ اسم محمد هادی

بنفش

ابجد اسم محمد هادی

112

ابجد وسیط اسم محمد هادی

40

ابجد صغیر اسم محمد هادی

31

درباره نام محمد هادی

محمد هادی یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد هادی پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد هادی که در انگلیسی به صورت mohammad-hadi نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 126,465 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد هادی

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم محمد هادی و معنی اسم محمد هادی

ریشه اسم محمد هادی

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد هادی عربی می باشد و تلفظ محمد هادی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدهادي " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-hādi/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد هادی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد هادی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد هادی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و هادی :
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام سوره چهل و هفتم ار قران مجید
هادی: راهنما، رهبر، هدایت کننده، از نام‌های پروردگار، لقب امام د هم شیعیان


معنی اسم محمد هادی در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، محمّد و هادي.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد هادی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد هادی عدد " 112 " و ابجد وسیط " 40 " ، ابجد صغیر " 31 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد هادی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد هادی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد هادی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد هادی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نجات يافته از سوي خدا

آن که مراقبت یا حفاظت از کسی جایی یا چیزی را بر عهده دارد، نگهبان

ماه من، زیبارو

افراشته، مرتفع، بلند، (به مجاز) با اهميت، ارزشمند، عالی، از نام های پروردگار

نام یکی از همسران پیامبر اسلام (ص)

دارای درخشیدن و تلألؤ، روشن و تابان

بهترین زنان، لقب حضرت فاطمه (ع)

ترکیب دو اسم محمد و صدیق (ستوده و راستگو)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران