محمد نادر

ترکیب دو اسم محمد و نادر (ستوده و کمیاب)

جنسیت اسم محمد نادر

پسر

محمد نادر به انگلیسی

mohammad-nader

تعداد محمد نادر ها در ایران

1,104

تلفظ محمد نادر به فارسی

محمّدنادر

ریشه اسم محمد نادر

عربی

تلفظ محمد نادر به انگلیسی

/m.-nāder/

رنگ اسم محمد نادر

قرمز

ابجد اسم محمد نادر

347

ابجد وسیط اسم محمد نادر

35

ابجد صغیر اسم محمد نادر

32

درباره نام محمد نادر

محمد نادر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محمد نادر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محمد نادر، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,104 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محمد نادر

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم محمد نادر و معنی اسم محمد نادر

ریشه اسم محمد نادر

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد نادر عربی می باشد و تلفظ محمد نادر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدنادر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-nāder/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد نادر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد نادر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد نادر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و نادر:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
نادر: کمیاب، بی همتا، بی نظیر، عجیب، شگفت‌آور

معنی اسم محمد نادر در ثبت احوال

از نام هاي مركب ، محمّدونادر

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد نادر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد نادر عدد " 347 " و ابجد وسیط " 35 " ، ابجد صغیر " 32 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد نادر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم محمد نادر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد نادر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد نادر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بنده خواهنده، نام پدر بزرگ حضرت محمد پیامبر اسلام (ص)

گل چهره، زیبارو، دارای چهره ای مانند گل

نجات دهنده، منجی، (به مجاز) رستگار

نام پسر اردشیر دوم پادشاه هخامنشی

والایی، بزرگواری، بلندی

برگزیده، عالی، سرآمد در زیبایی

روان بخش، شادی آور

موجب نظم و آراستگی در دین

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید