محمد میثم

ترکیب دو اسم محمد و میثم (ستوده و اصحاب امیرالمؤمنین علی (ع))

جنسیت اسم محمد میثم

پسر

محمد میثم به انگلیسی

mohammad-meysam

تعداد محمد میثم ها در ایران

2,412

تلفظ محمد میثم به فارسی

محمّد مِيثَم

ریشه اسم محمد میثم

عربی

تلفظ محمد میثم به انگلیسی

/m.-meysam/

رنگ اسم محمد میثم

سبز

ابجد اسم محمد میثم

682

ابجد وسیط اسم محمد میثم

46

ابجد صغیر اسم محمد میثم

34

درباره نام محمد میثم

محمد میثم یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محمد میثم را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محمد میثم، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,412 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محمد میثم

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم محمد میثم و معنی اسم محمد میثم

ریشه اسم محمد میثم

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد میثم عربی می باشد و تلفظ محمد میثم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّد مِيثَم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-meysam/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد میثم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد میثم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد میثم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و میثم:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام (ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
میثم: پای و سپل شتر که محکم به زمین کوبیده شود، اصحاب امیرالمؤمنین علی (ع)، نام پسر یحیی از یاران علی (ع)

معنی اسم محمد میثم در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، محمّد و ميثم.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد میثم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد میثم عدد " 682 " و ابجد وسیط " 46 " ، ابجد صغیر " 34 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد میثم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد میثم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد میثم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد میثم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بلندتر، عالی‌تر

برتری در دانش، هنر و اخلاق، فضیلت

روشن و تابان، درخشنده

شمشیر، در اصل نام شمشیر حضرت علی (ع)

آهو، غزال، چشمِ زیبا

بانگ بلند، نعره، فریاد

مانند ماه، (به مجاز) زيبارو

بندگان خداوند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید