محمد موسی

ترکیب دو اسم محمد و موسی ( ستوده و از آب گرفته شده )

جنسیت اسم محمد موسی

پسر

محمد موسی به انگلیسی

mohammad-musa

تعداد محمد موسی ها در ایران

3,834

تلفظ محمد موسی به فارسی

محمّدموسی

ریشه اسم محمد موسی

عربی , عبری

تلفظ محمد موسی به انگلیسی

/m.-musā/

رنگ اسم محمد موسی

زرد

ابجد اسم محمد موسی

208

ابجد وسیط اسم محمد موسی

40

ابجد صغیر اسم محمد موسی

37

درباره نام محمد موسی

محمد موسی یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محمد موسی را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محمد موسی، به خاطر ریشه عربی , عبری اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 3,834 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محمد موسی

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم محمد موسی و معنی اسم محمد موسی

ریشه اسم محمد موسی

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد موسی عربی , عبری می باشد و تلفظ محمد موسی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدموسی " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-musā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد موسی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد موسی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد موسی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیبی از دو اسم محمد و موسی :
محمد : ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
موسی : از آب گرفته شده، نام پیغمبر بنی اسرائیل، نام هفتمین امام شیعیان

معنی اسم محمد موسی در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و موسي.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد موسی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد موسی عدد " 208 " و ابجد وسیط " 40 " ، ابجد صغیر " 37 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد موسی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد موسی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد موسی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد موسی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مهتاب، نور ماه، پرتو ماه

درختچه‌ای زینتی همیشه سبز با گل‌های درشت و زیبا

بسیار زیبا و دلفریب

کیش، مذهب، آیین

خوابیدن، جنبیدن گهواره

پهلوان مانند سام

پهلوان زیبارو همچون ماه، جوانمرد شجاع

موجب نیکی آیین

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید