محمد مهرشاد

ترکیب دو اسم محمد و مهرشاد (ستوده و شادمان)

جنسیت اسم محمد مهرشاد

پسر

محمد مهرشاد به انگلیسی

mohammad-mehrshad

تعداد محمد مهرشاد ها در ایران

660

تلفظ محمد مهرشاد به فارسی

محمّدمهرشاد

ریشه اسم محمد مهرشاد

فارسی , عربی

تلفظ محمد مهرشاد به انگلیسی

/m.-mehršād/

رنگ اسم محمد مهرشاد

طلایی

ابجد اسم محمد مهرشاد

642

ابجد وسیط اسم محمد مهرشاد

42

ابجد صغیر اسم محمد مهرشاد

39

درباره نام محمد مهرشاد

محمد مهرشاد یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد مهرشاد پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد مهرشاد که در انگلیسی به صورت mohammad-mehrshad نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 660 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد مهرشاد

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم محمد مهرشاد و معنی اسم محمد مهرشاد

ریشه اسم محمد مهرشاد

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد مهرشاد فارسی , عربی می باشد و تلفظ محمد مهرشاد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدمهرشاد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-mehršād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد مهرشاد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد مهرشاد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد مهرشاد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و مهرشاد:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
مهرشاد: شادمان و زیبا همچون خورشید، سرخوش از محبت

معنی اسم محمد مهرشاد در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و مهرشاد.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد مهرشاد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد مهرشاد عدد " 642 " و ابجد وسیط " 42 " ، ابجد صغیر " 39 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد مهرشاد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد مهرشاد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد مهرشاد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد مهرشاد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و آریا (ستوده و نجیب)

مانند شاه، شاهوار، دارای جلال و شکوه شاهانه

زندگی، زیست ،حیات

که رویی چون پری دارد، پریچهره، زیبا روی، خوبروی

زمينی كه در آن لاله‌ی فراوان روييده باشد، (به مجاز) چهره‌ی سرخ و لطيف

مرغ شکاری

خوشنام، نیک نام

پاره ای از ماه، مثل ماه زیبا و درخشان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید