محمد مهرداد

ترکیب دو اسم محمد و مهرداد (ستوده و آفریده شده‌ی مهر)

جنسیت اسم محمد مهرداد

پسر

محمد مهرداد به انگلیسی

mohammad-mehrdad

تعداد محمد مهرداد ها در ایران

741

تلفظ محمد مهرداد به فارسی

محمّدمهرداد

ریشه اسم محمد مهرداد

فارسی , عربی

تلفظ محمد مهرداد به انگلیسی

/m.-mehrdād/

رنگ اسم محمد مهرداد

زرد

ابجد اسم محمد مهرداد

346

ابجد وسیط اسم محمد مهرداد

46

ابجد صغیر اسم محمد مهرداد

40

درباره نام محمد مهرداد

محمد مهرداد یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محمد مهرداد را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محمد مهرداد، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 741 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محمد مهرداد

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم محمد مهرداد و معنی اسم محمد مهرداد

ریشه اسم محمد مهرداد

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد مهرداد فارسی , عربی می باشد و تلفظ محمد مهرداد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدمهرداد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-mehrdād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد مهرداد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد مهرداد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد مهرداد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و مهرداد:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، ستایش شده، نام پیامبر اسلام (ص) ، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
مهرداد: داده‌ی مهر، آفریده شده‌ی مهر، بخشنده خورشید.

معنی اسم محمد مهرداد در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و مهرداد.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد مهرداد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد مهرداد عدد " 346 " و ابجد وسیط " 46 " ، ابجد صغیر " 40 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد مهرداد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد مهرداد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد مهرداد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد مهرداد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سوزان

پدرِ خاک، از کنیه‌های حضرت علی(ع) امام اول شیعیان

بنده‌ی خدای بزرگوار

كيهان، عالم، گيتی، دنيا، (به مجاز) فرهنگ، نمادی برای بزرگی و عظمت، مردم دنيا و زندگی

ترکیب دو اسم محمد و پویا (ستوده و پوینده)

بنده خدای بزرگ

بسیار راست گو، لقب حضرت فاطمه (س) و حضرت مريم مادر حضرت عيسي (ع)

منسوب به اشک، نام مؤسس سلسله اشكانيان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید