محمد مهران

ترکیب دو اسم محمد و مهران (ستوده و دارنده مهر)

جنسیت اسم محمد مهران

پسر

محمد مهران به انگلیسی

mohammad-mehran

تعداد محمد مهران ها در ایران

1,539

تلفظ محمد مهران به فارسی

محمّدمهران

ریشه اسم محمد مهران

فارسی , عربی

تلفظ محمد مهران به انگلیسی

/m.-mehrān/

رنگ اسم محمد مهران

طلایی

ابجد اسم محمد مهران

388

ابجد وسیط اسم محمد مهران

40

ابجد صغیر اسم محمد مهران

37

درباره نام محمد مهران

محمد مهران یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد مهران پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد مهران که در انگلیسی به صورت mohammad-mehran نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,539 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد مهران

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم محمد مهران و معنی اسم محمد مهران

ریشه اسم محمد مهران

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد مهران فارسی , عربی می باشد و تلفظ محمد مهران در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدمهران " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-mehrān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد مهران بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد مهران در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد مهران در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و مهران
محمد: ستوده، تحسین شده، نام پیامبر اکرم (ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
مهران: دارنده مهر، فروغ خورشید، دوستی

معنی اسم محمد مهران در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و مهران.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد مهران

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد مهران عدد " 388 " و ابجد وسیط " 40 " ، ابجد صغیر " 37 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد مهران گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد مهران چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد مهران

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد مهران

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم ماه و تابان (زیبا و روشن)

بزرگی، جلال، شوکت

رزا، گل رز کوچک

هم نشين و همراز، همدم

دریا

شبيه به خورشيد، (به مجاز) زيبارو

ترکیب دو اسم محمد و بهنام (ستوده و خوش نام)

ترکیب دو اسم فاطمه و سما ( رانده شده از آتش و آسمان )

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید