محمد مسعود

ترکیب دو اسم محمد و مسعود (ستوده و نیک‌بخت)

جنسیت اسم محمد مسعود

پسر

محمد مسعود به انگلیسی

mohammad-maseud

تعداد محمد مسعود ها در ایران

4,390

تلفظ محمد مسعود به فارسی

محمّدمَسعود

ریشه اسم محمد مسعود

عربی

تلفظ محمد مسعود به انگلیسی

/m.-maseud/

رنگ اسم محمد مسعود

نارنجی

ابجد اسم محمد مسعود

272

ابجد وسیط اسم محمد مسعود

44

ابجد صغیر اسم محمد مسعود

47

درباره نام محمد مسعود

محمد مسعود یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محمد مسعود را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محمد مسعود، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,390 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محمد مسعود

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم محمد مسعود و معنی اسم محمد مسعود

ریشه اسم محمد مسعود

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد مسعود عربی می باشد و تلفظ محمد مسعود در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدمَسعود " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-maseud/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد مسعود بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد مسعود در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد مسعود در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و مسعود:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید.
مسعود: نیک بخت، خجسته.

معنی اسم محمد مسعود در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و مسعود.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد مسعود

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد مسعود عدد " 272 " و ابجد وسیط " 44 " ، ابجد صغیر " 47 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد مسعود گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد مسعود چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد مسعود

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد مسعود

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

همانند ماه، (به مجاز) زيبا رو

نوعی سنگ آهکی و سخت، (مجاز) سفيد چهره و زيبا

آراستن، زيور، زينت و آرايش، آرايش‌كننده، آراينده

ترکیب دو اسم محمد و معید (ستوده و بازگرداننده)

ترکیب دو اسم محمد و فرید ( ستوده و بی مانند )

حليم و بردبار

سحرگاه، سفیدی و روشنایی صبح

ارث برنده، میراث بر، از نام های خداوند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید