محمد مراد

ترکیب دو اسم محمد و مراد (ستوده و آرزو)

جنسیت اسم محمد مراد

پسر

محمد مراد به انگلیسی

mohammad-morad

تعداد محمد مراد ها در ایران

31,947

تلفظ محمد مراد به فارسی

محمّدمراد

ریشه اسم محمد مراد

عربی

تلفظ محمد مراد به انگلیسی

/m.-morād/

رنگ اسم محمد مراد

طلایی

ابجد اسم محمد مراد

337

ابجد وسیط اسم محمد مراد

37

ابجد صغیر اسم محمد مراد

31

درباره نام محمد مراد

محمد مراد یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد مراد پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد مراد که در انگلیسی به صورت mohammad-morad نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 31,947 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد مراد

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم محمد مراد و معنی اسم محمد مراد

ریشه اسم محمد مراد

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد مراد عربی می باشد و تلفظ محمد مراد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدمراد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-morād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد مراد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد مراد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد مراد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و مراد:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، ستایش شده، نام پیغمبر اکرم (ص )، نام سوره ی چهل و هفتم از قرآن کریم.
مراد: خواست، آرزو، مقصود، منظور، قصد، عزم و اراده.

معنی اسم محمد مراد در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و مراد.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد مراد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد مراد عدد " 337 " و ابجد وسیط " 37 " ، ابجد صغیر " 31 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد مراد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد مراد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد مراد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد مراد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شبيه به نيل، مثل نيل

منسوب به سعد، (به مجاز) سعادتمند و خوشبخت

گستراننده، یکی از نام‌های خداوند

گلزار، گلشن

مونث صبیح، زيبا و شاد، خندان و خوشحال

ترکیب دو اسم محمد و رسا (ستوده و بلیغ)

آفتاب ،خورشید

فکر و اندیشه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید