محمد محراب

ترکیب محمد و محراب (ستوده و قبله)

جنسیت اسم محمد محراب

پسر

محمد محراب به انگلیسی

mohammad-mehrab

تعداد محمد محراب ها در ایران

1,176

تلفظ محمد محراب به فارسی

محمّدمحراب

ریشه اسم محمد محراب

عربی

تلفظ محمد محراب به انگلیسی

/m.-mehrāb/

رنگ اسم محمد محراب

سبز

ابجد اسم محمد محراب

343

ابجد وسیط اسم محمد محراب

43

ابجد صغیر اسم محمد محراب

37

درباره نام محمد محراب

محمد محراب یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محمد محراب را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محمد محراب، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,176 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محمد محراب

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم محمد محراب و معنی اسم محمد محراب

ریشه اسم محمد محراب

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد محراب عربی می باشد و تلفظ محمد محراب در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدمحراب " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-mehrāb/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد محراب بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد محراب در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد محراب در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و محراب:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
محراب: (به مجاز) قبله، عبادت‌گاه، پیشگاه مجلس

معنی اسم محمد محراب در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و محراب.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد محراب

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد محراب عدد " 343 " و ابجد وسیط " 43 " ، ابجد صغیر " 37 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد محراب گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد محراب چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد محراب

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد محراب

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

تشنه‌ی عشق، مجنون عشق

آن که جهان تحت سلطه اوست و می تواند آن را به کسی ببخشد

زيباروی سياه چشم

خورشید آریایی، بانوی درخشان

شکر و سپاس

داستان، حکایت، روایت، جدید، نو

بنده‌ي خداي نیکی کننده و نعمت دهنده

نام خلیفه اول و جانشین پیامبر (ص) و پدر عایشه همسر پیامبر (ص)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید