محمد قدیر

ترکیب دو اسم محمد و قدیر (ستوده و توانا)

جنسیت اسم محمد قدیر

پسر

محمد قدیر به انگلیسی

mohammad-ghadir

تعداد محمد قدیر ها در ایران

633

تلفظ محمد قدیر به فارسی

محمّدقدير

ریشه اسم محمد قدیر

عربی

تلفظ محمد قدیر به انگلیسی

/m.-qadir/

رنگ اسم محمد قدیر

نیلی

ابجد اسم محمد قدیر

406

ابجد وسیط اسم محمد قدیر

46

ابجد صغیر اسم محمد قدیر

28

درباره نام محمد قدیر

محمد قدیر یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد قدیر پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد قدیر که در انگلیسی به صورت mohammad-ghadir نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 633 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد قدیر

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم محمد قدیر و معنی اسم محمد قدیر

ریشه اسم محمد قدیر

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد قدیر عربی می باشد و تلفظ محمد قدیر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدقدير " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-qadir/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد قدیر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد قدیر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد قدیر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و قدیر:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
قدیر: توانا، قادر، از نامهای خداوند

معنی اسم محمد قدیر در ثبت احوال

(عربی) از نام‌هاي مركب، ا محمّد و قدير.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد قدیر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد قدیر عدد " 406 " و ابجد وسیط " 46 " ، ابجد صغیر " 28 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد قدیر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد قدیر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد قدیر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد قدیر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

یکتا، بی‌نظیر، بی‌همتا، صميمي، همدل

پاکیزه، پاک، برگزیده، لقب امام دهم شیعیان

مانند علی، علی وار

بالا برنده، ارج دهنده، بلندمرتبه، والامقام، نام حکیم و فيلسوف ایرانی معروف به ملاصدرا

(به مجاز) آنچه به وسيله‌ی آن كسی را گرفتار می‌كنند، (به مجاز) گيسو

پادشاه پاک و درستکار

نیکی و بخشش خداوند

سبز کبود، سبز چمنی، کبود

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید