محمد قاسم

ترکیب دو اسم محمد و قاسم (ستوده و تقسیم کننده)

جنسیت اسم محمد قاسم

پسر

محمد قاسم به انگلیسی

mohammad-ghasem

تعداد محمد قاسم ها در ایران

31,620

تلفظ محمد قاسم به فارسی

محمّدقاسم

ریشه اسم محمد قاسم

عربی

تلفظ محمد قاسم به انگلیسی

/m.-qāsem/

رنگ اسم محمد قاسم

آبی

ابجد اسم محمد قاسم

293

ابجد وسیط اسم محمد قاسم

29

ابجد صغیر اسم محمد قاسم

32

درباره نام محمد قاسم

محمد قاسم یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد قاسم پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد قاسم که در انگلیسی به صورت mohammad-ghasem نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 31,620 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد قاسم

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم محمد قاسم و معنی اسم محمد قاسم

ریشه اسم محمد قاسم

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد قاسم عربی می باشد و تلفظ محمد قاسم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدقاسم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-qāsem/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد قاسم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد قاسم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد قاسم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و قاسم:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، ستایش شده، نام پیغمبر اکرم (ص )، نام سوره ی چهل و هفتم از قرآن کریم.
قاسم: بخش کننده، مقسم؛ فرزند امام حسن(ع) و از نخستین یاران امام حسین(ع) که در واقعه ی کربلا شهید شد؛ نام یکی از فرزندان پیامبر اسلام(ص).

معنی اسم محمد قاسم در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و قاسم.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد قاسم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد قاسم عدد " 293 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 32 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد قاسم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد قاسم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد قاسم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد قاسم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مونث صاحب، دارنده، مالك، هم‌نشين و هم‌صحبت، يار، فرمانروا و حاكم

روز و روشنایی

ترکیب دو اسم محمد و هاتف (ستوده و آوازدهنده)

نام گلی خوش بو

روز پرخیر و برکت و مبارک

رسیدن به چیزی و به دست آوردن آن

ارشک

ترکیب دو اسم امیر و منصور (پادشاه و پيروز)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید