محمد فهیم

ترکیب دو اسم محمد و فهیم (ستوده و دانا)

جنسیت اسم محمد فهیم

پسر

محمد فهیم به انگلیسی

mohammad-fahim

تعداد محمد فهیم ها در ایران

981

تلفظ محمد فهیم به فارسی

محمّدفهیم

ریشه اسم محمد فهیم

عربی

تلفظ محمد فهیم به انگلیسی

/m.-fahim/

رنگ اسم محمد فهیم

زرد

ابجد اسم محمد فهیم

227

ابجد وسیط اسم محمد فهیم

47

ابجد صغیر اسم محمد فهیم

38

درباره نام محمد فهیم

محمد فهیم یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد فهیم پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد فهیم که در انگلیسی به صورت mohammad-fahim نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 981 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد فهیم

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم محمد فهیم و معنی اسم محمد فهیم

ریشه اسم محمد فهیم

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد فهیم عربی می باشد و تلفظ محمد فهیم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدفهیم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-fahim/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد فهیم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد فهیم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد فهیم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و فهیم:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
فهیم: باهوش، دانا، فرزانه، دانشمند، تیزفهم

معنی اسم محمد فهیم در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ، محمّد و فهیم.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد فهیم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد فهیم عدد " 227 " و ابجد وسیط " 47 " ، ابجد صغیر " 38 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد فهیم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد فهیم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد فهیم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد فهیم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

فروزنده، شعله ور، مشتعل، روشن، تابناک، درخشنده

امید، آرزو، زن خوش آواز

آتشین، زیباروی

پیرو دین اسلام، مسلمان

دارای نامی زیبا چون گل، لطیف، زیبا

آسمان غره، تندر، سوره سیزدهم قرآن کریم

گرامی دارنده، عزیز کننده، ستوده شده، گرامی، ارجمند، بزرگوار

الیاس

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید