محمد غفور

ترکیب دو اسم محمد و غفور (ستوده و بخشاینده)

جنسیت اسم محمد غفور

پسر

محمد غفور به انگلیسی

mohammad-ghafur

تعداد محمد غفور ها در ایران

735

تلفظ محمد غفور به فارسی

محمّدغَفور

ریشه اسم محمد غفور

عربی

تلفظ محمد غفور به انگلیسی

/m.-qafur/

رنگ اسم محمد غفور

صورتی

ابجد اسم محمد غفور

1378

ابجد وسیط اسم محمد غفور

46

ابجد صغیر اسم محمد غفور

37

درباره نام محمد غفور

محمد غفور یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محمد غفور را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محمد غفور، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 735 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محمد غفور

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم محمد غفور و معنی اسم محمد غفور

ریشه اسم محمد غفور

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد غفور عربی می باشد و تلفظ محمد غفور در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدغَفور " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-qafur/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد غفور بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد غفور در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد غفور در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و غفور:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
غفور: بخشاینده و آمرزنده گناهان، از نامهای خداوند

معنی اسم محمد غفور در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و غَفور.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد غفور

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد غفور عدد " 1378 " و ابجد وسیط " 46 " ، ابجد صغیر " 37 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد غفور گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد غفور چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد غفور

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد غفور

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

استواری، استحكام

بهره ها و نصیبهای دین

نام همسر امام حسين(ع)

بهروزی، خوشبختی، نیک بخت شدن

نوشنده شکوه و جلال، دارای شکوه جاودان

صبح، بامداد

كسی كه خانه‌های خوب فراهم می‌کند، آگاه، خردمند، از شخصیت‌های شاهنامه

ترکیب دو اسم مهر و جهان (محبت و عالم)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید