محمد عطا

ترکیب دو اسم محمد و عطا (ستوده و بخشش)

جنسیت اسم محمد عطا

پسر

محمد عطا به انگلیسی

mohammad-ata

تعداد محمد عطا ها در ایران

3,284

تلفظ محمد عطا به فارسی

محمّدعَطا

ریشه اسم محمد عطا

عربی

تلفظ محمد عطا به انگلیسی

/m.-atā/

رنگ اسم محمد عطا

سبز

ابجد اسم محمد عطا

172

ابجد وسیط اسم محمد عطا

40

ابجد صغیر اسم محمد عطا

28

درباره نام محمد عطا

محمد عطا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محمد عطا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محمد عطا، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 3,284 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محمد عطا

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم محمد عطا و معنی اسم محمد عطا

ریشه اسم محمد عطا

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد عطا عربی می باشد و تلفظ محمد عطا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدعَطا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-atā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد عطا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد عطا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد عطا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیبی از دو اسم محمد و عطا:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
عطا: بخشیدن چیزی به کسی، بخشش، دهش، انعام

معنی اسم محمد عطا در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و عطا.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد عطا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد عطا عدد " 172 " و ابجد وسیط " 40 " ، ابجد صغیر " 28 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد عطا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد عطا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد عطا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد عطا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام کتاب مقدس زرتشتیان

تصدیق کننده، گواهی دهنده راستی

آسوده خاطر، در امان، محفوظ

منسوب به علی، شریف

آفتابی

اعتبار،مقام، جایگاه، مرتبه

ترکیب دو اسم امیر و حسان (فرمانروا و نیکروی)

پرچم کاوه که به درفش کاویانی معروف است

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید