محمد عابد

ترکیب دو اسم محمد و عابد (ستوده و زاهد)

جنسیت اسم محمد عابد

پسر

محمد عابد به انگلیسی

mohammad-abed

تعداد محمد عابد ها در ایران

960

تلفظ محمد عابد به فارسی

محمّدعابد

ریشه اسم محمد عابد

عربی

تلفظ محمد عابد به انگلیسی

/m.-ābed/

رنگ اسم محمد عابد

آبی

ابجد اسم محمد عابد

169

ابجد وسیط اسم محمد عابد

37

ابجد صغیر اسم محمد عابد

34

درباره نام محمد عابد

محمد عابد یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محمد عابد را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محمد عابد، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 960 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محمد عابد

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم محمد عابد و معنی اسم محمد عابد

ریشه اسم محمد عابد

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد عابد عربی می باشد و تلفظ محمد عابد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدعابد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-ābed/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد عابد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد عابد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد عابد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و عابد:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
عابد: عبادت کننده، پرستش‌گر، زاهد

معنی اسم محمد عابد در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و عابد.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد عابد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد عابد عدد " 169 " و ابجد وسیط " 37 " ، ابجد صغیر " 34 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد عابد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد عابد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد عابد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد عابد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

جمع اسم

مثل ایل، مثل مردم ایل و شهر و ولایت، چون خویشان، اصیل، خانواده‌دار

کیهان، جهان، دنیا، گیتی

وزيدن نسيم

ترکیب دو اسم محمد و حامد ( ستوده و ستایشگر )

دارنده، ثروتمند، از نام‌های پروردگار، داریوش سوم از پادشاهان ایران

آرزو، خواسته

گلِ ماه، (به مجاز) زيبارو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید