محمد ظاهر

ترکیب دو اسم محمد و ظاهر (ستوده و آشکار)

جنسیت اسم محمد ظاهر

پسر

محمد ظاهر به انگلیسی

mohammad-zaher

تعداد محمد ظاهر ها در ایران

3,168

تلفظ محمد ظاهر به فارسی

محمّدظاهر

ریشه اسم محمد ظاهر

عربی

تلفظ محمد ظاهر به انگلیسی

/m.-zāher/

رنگ اسم محمد ظاهر

آبی

ابجد اسم محمد ظاهر

1198

ابجد وسیط اسم محمد ظاهر

34

ابجد صغیر اسم محمد ظاهر

28

درباره نام محمد ظاهر

محمد ظاهر یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد ظاهر پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد ظاهر که در انگلیسی به صورت mohammad-zaher نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 3,168 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد ظاهر

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم محمد ظاهر و معنی اسم محمد ظاهر

ریشه اسم محمد ظاهر

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد ظاهر عربی می باشد و تلفظ محمد ظاهر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدظاهر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-zāher/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد ظاهر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد ظاهر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد ظاهر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیبی از دو اسم محمد و ظاهر:
محمد : ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
ظاهر : آشکار، روی و سطح چیزی، از نام های پروردگار

معنی اسم محمد ظاهر در ثبت احوال

۱- (عربی) از نام‌هاي مركب، ا محمّد و ظاهر؛ ۲- (اعلام) محمدظاهرشاه [۱۹۱۴-۲۰۰۷ میلادی] پادشاه افغانستان [۱۹۳۳-۱۹۷۳ میلادی]؛ در جنگ جهانی دوم بی طرفی افغانستان را حفظ کرد در سال [۱۹۵۶ میلادی] یک برنامه ی پنج ساله برای ساختن راه و توسعه ی معادن و صنایع، بهبود آم وزش و پرورش و کشاورزی اجرا کرد که در سال ۱۹۶۱ میلادی با موفقیت به پایان رسید و بعد از آن برنامه پنج ساله دوم را به مرحله ی اجرا درآورد.
در سال ۱۹۶۳ میلادی روابط سیاسی میان افغانستان و پاکستان را برقرار کرد.
در سال ۱۹۷۳ میلادی با کودتای محمد داوود خان از سلطنت برکنار شد و پس از سقوط سلطنت به ایتالیا رفت.
پس از شکست طالبان به عنوان پدر دولت به افغانستان بازگشت و مشاور دولت کرزای شد.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد ظاهر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد ظاهر عدد " 1198 " و ابجد وسیط " 34 " ، ابجد صغیر " 28 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد ظاهر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد ظاهر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد ظاهر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد ظاهر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و سعید (ستوده و خجسته)

مانند ماه، زیبارو، ماهسان

کوچک تر، خردتر

مشتری

خو گیرنده و الفت گرفته با پادشاهان

لطيف بودن، نرمي، طراوت و زيبايي، مهرباني، ظريف

بخشاینده، بسیار مهربان، آرزو کننده، نوحه و زاری کننده

ترکیب دو اسم محمد و معید (ستوده و بازگرداننده)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید