محمد طه

ترکیب دو اسم محمد و طه (ستوده و طاها)

جنسیت اسم محمد طه

پسر

محمد طه به انگلیسی

mohammad-taha

تعداد محمد طه ها در ایران

5,653

تلفظ محمد طه به فارسی

محمد‌طه

ریشه اسم محمد طه

عربی

تلفظ محمد طه به انگلیسی

/m.-taha/

رنگ اسم محمد طه

سبز

ابجد اسم محمد طه

106

ابجد وسیط اسم محمد طه

34

ابجد صغیر اسم محمد طه

25

درباره نام محمد طه

محمد طه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد طه پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد طه که در انگلیسی به صورت mohammad-taha نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 5,653 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد طه

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم محمد طه و معنی اسم محمد طه

ریشه اسم محمد طه

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد طه عربی می باشد و تلفظ محمد طه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمد‌طه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-taha/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد طه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد طه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد طه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و طه:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام (ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
طه: طاها، نام سوره بیستم قرآن کریم، نام پیامبر اسلام (ص)

معنی اسم محمد طه در ثبت احوال

متاسفانه در سامانه ثبت احوال درباره اسم محمد طه معنی ثبت نشده است. 😥

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد طه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد طه عدد " 106 " و ابجد وسیط " 34 " ، ابجد صغیر " 25 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد طه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد طه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد طه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد طه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شریعت، محل برداشتن آب از رودخانه

سخاوت، جوانمردی

زنی که با برازندگی راه می رود

ترکیب دو اسم آریا و مهر (آزاده و محبت)

میعادگاه عاشق و معشوق، زمان، میعاد، ملاقات

آنکه در غیاب کسی عهده دار مقام و مسئولیت اوست، جانشین، نماینده

بشارت، خبر خوب

ترکیب دو اسم علی و عطا (بلند مرتبه و بخشیدن)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید