محمد طالب

ترکیب دو اسم محمد و طالب (ستوده و خواستار)

جنسیت اسم محمد طالب

پسر

محمد طالب به انگلیسی

mohammad-taleb

تعداد محمد طالب ها در ایران

711

تلفظ محمد طالب به فارسی

محمّدطالب

ریشه اسم محمد طالب

عربی

تلفظ محمد طالب به انگلیسی

/m.-tāleb/

رنگ اسم محمد طالب

نارنجی

ابجد اسم محمد طالب

134

ابجد وسیط اسم محمد طالب

38

ابجد صغیر اسم محمد طالب

26

درباره نام محمد طالب

محمد طالب یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محمد طالب را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محمد طالب، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 711 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محمد طالب

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم محمد طالب و معنی اسم محمد طالب

ریشه اسم محمد طالب

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد طالب عربی می باشد و تلفظ محمد طالب در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدطالب " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-tāleb/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد طالب بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد طالب در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد طالب در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و طالب:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
طالب: خواستار، خواهان، سالک

معنی اسم محمد طالب در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و طالب.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد طالب

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد طالب عدد " 134 " و ابجد وسیط " 38 " ، ابجد صغیر " 26 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد طالب گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد طالب چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد طالب

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد طالب

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شنا و آب ورزی، شناوری، سعی و كوشش، جِد و جَهد

آرشاویر، مرد مقدس، نام هفتمین پادشاه اشکانی

نام نوعی گل زیبا

محافظ و نگهبان سرزمین و میهن، یار حضرت مهدی (عج)

مادر، پایه و اساسی

به زمین افکننده، از بین برنده دشمن

دوستی، همدمی

منسوب به شکیل، خوشگل و زیبا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید