محمد صلاح

ترکیب دو اسم محمد و صلاح (ستوده و نیکی)

جنسیت اسم محمد صلاح

پسر

محمد صلاح به انگلیسی

mohammad-salah

تعداد محمد صلاح ها در ایران

432

تلفظ محمد صلاح به فارسی

محمّدصلاح

ریشه اسم محمد صلاح

عربی

تلفظ محمد صلاح به انگلیسی

/m.-salāh/

رنگ اسم محمد صلاح

سبز

ابجد اسم محمد صلاح

221

ابجد وسیط اسم محمد صلاح

41

ابجد صغیر اسم محمد صلاح

32

درباره نام محمد صلاح

محمد صلاح یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد صلاح پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد صلاح که در انگلیسی به صورت mohammad-salah نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 432 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد صلاح

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم محمد صلاح و معنی اسم محمد صلاح

ریشه اسم محمد صلاح

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد صلاح عربی می باشد و تلفظ محمد صلاح در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدصلاح " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-salāh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد صلاح بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد صلاح در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد صلاح در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و صلاح:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
صلاح: نیکی، نیکوکاری، شایستگی

معنی اسم محمد صلاح در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و صلاح.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد صلاح

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد صلاح عدد " 221 " و ابجد وسیط " 41 " ، ابجد صغیر " 32 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد صلاح گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد صلاح چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد صلاح

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد صلاح

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زيبا و دوست داشتنی

ایلیا

دختری که مانند نقره سفید و درخشان است، (به مجاز) زیبارو

ترکیب دو اسم محمد و شریف (ستوده و بزرگوار)

ترکیب دو اسم محمد و سدیس (ستوده و نام یک قبیله)

ماه اسفند، نان، نام مادر حضرت ابراهیم (ع)

ترکیب دو اسم کیان و مهر (پادشاهان و خورشید)

راهنما، رهبر، هدایت کننده، از نام‌های پروردگار، لقب امام دهم شيعيان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران