محمد صفا

ترکیب دو اسم محمد و صفا (ستوده و صمیمیت)

جنسیت اسم محمد صفا

پسر

محمد صفا به انگلیسی

mohammad-safa

تعداد محمد صفا ها در ایران

7,248

تلفظ محمد صفا به فارسی

محمّدصفا

ریشه اسم محمد صفا

عربی

تلفظ محمد صفا به انگلیسی

/m.-safā/

رنگ اسم محمد صفا

قرمز

ابجد اسم محمد صفا

263

ابجد وسیط اسم محمد صفا

35

ابجد صغیر اسم محمد صفا

29

درباره نام محمد صفا

محمد صفا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد صفا پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد صفا که در انگلیسی به صورت mohammad-safa نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 7,248 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد صفا

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم محمد صفا و معنی اسم محمد صفا

ریشه اسم محمد صفا

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد صفا عربی می باشد و تلفظ محمد صفا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدصفا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-safā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد صفا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد صفا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد صفا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و صفا:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
صفا: صمیمیت، یکرنگی، پاکی

معنی اسم محمد صفا در ثبت احوال

(عربی) از نام‌هاي مركب، ا محمّد و صفا.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد صفا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد صفا عدد " 263 " و ابجد وسیط " 35 " ، ابجد صغیر " 29 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد صفا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد صفا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد صفا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد صفا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مورد علاقه و محبت زیاد، محبوب

سوشیانت، نجات دهنده

دوست خدا

هاله و خرمن ماه

این‌ها، زیبایی، خوش اندامی، ظرافت

نگهبان ماه

بزرگ نام و دارنده ی نامِ شاهانه، (به مجاز) نيكنام

شاه پری‌ها، عنبر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید