محمد صبور

ترکیب دو اسم محمد و صبور (ستوده و صبر کننده)

جنسیت اسم محمد صبور

پسر

محمد صبور به انگلیسی

mohammad-sabur

تعداد محمد صبور ها در ایران

585

تلفظ محمد صبور به فارسی

محمّدصبور

ریشه اسم محمد صبور

عربی

تلفظ محمد صبور به انگلیسی

/m.-sabur/

رنگ اسم محمد صبور

طلایی

ابجد اسم محمد صبور

390

ابجد وسیط اسم محمد صبور

42

ابجد صغیر اسم محمد صبور

30

درباره نام محمد صبور

محمد صبور یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد صبور پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد صبور که در انگلیسی به صورت mohammad-sabur نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 585 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد صبور

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم محمد صبور و معنی اسم محمد صبور

ریشه اسم محمد صبور

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد صبور عربی می باشد و تلفظ محمد صبور در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدصبور " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-sabur/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد صبور بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد صبور در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد صبور در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و صبور:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
صبور: ۱. صبر کننده بردبار ۲. نامی از نامهای خدای متعال

معنی اسم محمد صبور در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و صبور.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد صبور

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد صبور عدد " 390 " و ابجد وسیط " 42 " ، ابجد صغیر " 30 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد صبور گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد صبور چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد صبور

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد صبور

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دارنده‌ی روح خوب و نیک‌اندیش

یگانه دانستن خداوند، یکتاپرستی

ترکیب دو اسم امیر و کیان (فرمانروا و پادشاهان)

پرچین، حصار، دیواره

دادگر، بانوی باانصاف

یار ماندگار

ترکیب دو اسم محمد و سروش (ستوده و پیام آور)

ترکیب دو اسم معید و رضا (باتجربه و خشنود)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید