محمد شهریار

ترکیب دو اسم محمد و شهریار (ستوده و پادشاه)

جنسیت اسم محمد شهریار

پسر

محمد شهریار به انگلیسی

mohammad-shahryar

تعداد محمد شهریار ها در ایران

882

تلفظ محمد شهریار به فارسی

محمّدشهریار

ریشه اسم محمد شهریار

فارسی , عربی

تلفظ محمد شهریار به انگلیسی

/m.-šahr(i)yār/

رنگ اسم محمد شهریار

سبز

ابجد اسم محمد شهریار

808

ابجد وسیط اسم محمد شهریار

52

ابجد صغیر اسم محمد شهریار

34

درباره نام محمد شهریار

محمد شهریار یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محمد شهریار را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محمد شهریار، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 882 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محمد شهریار

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم محمد شهریار و معنی اسم محمد شهریار

ریشه اسم محمد شهریار

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد شهریار فارسی , عربی می باشد و تلفظ محمد شهریار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدشهریار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-šahr(i)yār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد شهریار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد شهریار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد شهریار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و شهریار:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
شهریار: فرمانروای شهر یا کشور، پادشاه، حاکم

معنی اسم محمد شهریار در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و شهریار.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد شهریار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد شهریار عدد " 808 " و ابجد وسیط " 52 " ، ابجد صغیر " 34 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد شهریار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد شهریار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد شهریار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد شهریار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به حور، زن زیبای بهشتی، (به‌مجاز) زیبارو و پری‌گونه

ترکیب دو اسم محمد و شایان (ستوده و سزاوار)

منسوب به مه، بزرگمنش، بانوی بزرگ

ماه شب چهاردهم، زیبارو

دوست و یاورِ نیک منش

طالب رستگاری

دلاور

غلام، بنده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید