محمد شهاب

ترکیب دو اسم محمد و شهاب (ستوده و پاره ای از آتش)

جنسیت اسم محمد شهاب

پسر

محمد شهاب به انگلیسی

mohammad-shahab

تعداد محمد شهاب ها در ایران

1,658

تلفظ محمد شهاب به فارسی

محمّدشهاب

ریشه اسم محمد شهاب

عربی

تلفظ محمد شهاب به انگلیسی

/m.-šahāb/

رنگ اسم محمد شهاب

زرد

ابجد اسم محمد شهاب

400

ابجد وسیط اسم محمد شهاب

28

ابجد صغیر اسم محمد شهاب

31

درباره نام محمد شهاب

محمد شهاب یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محمد شهاب را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محمد شهاب، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,658 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محمد شهاب

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم محمد شهاب و معنی اسم محمد شهاب

ریشه اسم محمد شهاب

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد شهاب عربی می باشد و تلفظ محمد شهاب در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدشهاب " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-šahāb/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد شهاب بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد شهاب در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد شهاب در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و شهاب:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
شهاب: پاره ای از آتش، افروزه، ستاره دنباله دار، سنگ های آسمانی که در اثر برخورد با زمین میسوزند.

معنی اسم محمد شهاب در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و شهاب.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد شهاب

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد شهاب عدد " 400 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 31 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد شهاب گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد شهاب چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد شهاب

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد شهاب

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و کسری (ستوده و خسرو)

بنده پروردگار روزی دهنده

روشن، آشکار کننده، (مونث مبین) از نام‌های پروردگار

باد ملایم، مقام و منزلت

ترکیب دو اسم معین و رضا (یاریگر و خشنود)

مانند آب پاک و زلال

ترکیب دو اسم امیر و عباس (پادشاه و شجاع)

مهربانیها، مهربانی، مهر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید