محمد شریف

ترکیب دو اسم محمد و شریف (ستوده و بزرگوار)

جنسیت اسم محمد شریف

پسر

محمد شریف به انگلیسی

mohammad-sharif

تعداد محمد شریف ها در ایران

33,624

تلفظ محمد شریف به فارسی

محمّدشريف

ریشه اسم محمد شریف

عربی

تلفظ محمد شریف به انگلیسی

/m.-šarif/

رنگ اسم محمد شریف

قرمز

ابجد اسم محمد شریف

682

ابجد وسیط اسم محمد شریف

46

ابجد صغیر اسم محمد شریف

34

درباره نام محمد شریف

محمد شریف یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد شریف پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد شریف که در انگلیسی به صورت mohammad-sharif نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 33,624 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد شریف

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم محمد شریف و معنی اسم محمد شریف

ریشه اسم محمد شریف

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد شریف عربی می باشد و تلفظ محمد شریف در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدشريف " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-šarif/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد شریف بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد شریف در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد شریف در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و شریف:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام (ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
شریف: ارجمند، اصیل، باشرف، بانجابت، بزرگوار، سرافراز، شرافتمند، عالیقدر، خوب، ارزشمند

معنی اسم محمد شریف در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و شريف.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد شریف

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد شریف عدد " 682 " و ابجد وسیط " 46 " ، ابجد صغیر " 34 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد شریف گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد شریف چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد شریف

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد شریف

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ابهت، فرّ و شکوه، هیبت، حمله

مانند ماه، (به مجاز) زيبارو

مانند در و گوهر، (به مجاز) گران بها و ارزشمند

ستاره، بخت، پرچم، نام نوعی گیاه گلدار

خجسته فرخنده

ترکیب دو اسم فروغ و اعظم ( روشنایی و بزرگتر )

معشوقک زیباروی، خوب‌روی دوست داشتنی و زیباروی محبوب

دانا و عاقل

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید