محمد سروش

ترکیب دو اسم محمد و سروش (ستوده و پیام آور)

جنسیت اسم محمد سروش

پسر

محمد سروش به انگلیسی

mohammad-sorush

تعداد محمد سروش ها در ایران

1,596

تلفظ محمد سروش به فارسی

محمّدسروش

ریشه اسم محمد سروش

فارسی , عربی

تلفظ محمد سروش به انگلیسی

/m.-soruš/

رنگ اسم محمد سروش

نیلی

ابجد اسم محمد سروش

658

ابجد وسیط اسم محمد سروش

34

ابجد صغیر اسم محمد سروش

37

درباره نام محمد سروش

محمد سروش یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محمد سروش را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محمد سروش، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,596 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محمد سروش

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم محمد سروش و معنی اسم محمد سروش

ریشه اسم محمد سروش

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد سروش فارسی , عربی می باشد و تلفظ محمد سروش در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدسروش " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-soruš/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد سروش بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد سروش در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد سروش در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و سروش:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
سروش: فرشته ی پیام آور، فرشته، پیامی که از عالم غیب برسد، الهام

معنی اسم محمد سروش در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و سروش.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد سروش

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد سروش عدد " 658 " و ابجد وسیط " 34 " ، ابجد صغیر " 37 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد سروش گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد سروش چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد سروش

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد سروش

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم علی و مرتضی (بلندمرتبه و برگزیده)

روش، رسم، شيوه‌ی مناسب و مطلوب

مانند بهار، (مجاز) زیبا و باطراوت

پرنده ای خاکی رنگ کوچکتر از کبوتر، از اصول موسیقی قدیم

ترکیب دو اسم عزت و الله (بزرگواری و خدا)

مهربانی، لطف

دختر زیبا و شوخ

پیروزه، نوعی كانی قيمتی حاوی مس و فسفر، دارای رنگ آبی يا سبز

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید