محمد ستار

ترکیب دو اسم محمد و ستار (ستوده و پوشنده)

جنسیت اسم محمد ستار

پسر

محمد ستار به انگلیسی

mohammad-sattar

تعداد محمد ستار ها در ایران

582

تلفظ محمد ستار به فارسی

محمّدسَتار

ریشه اسم محمد ستار

عربی

تلفظ محمد ستار به انگلیسی

/m.-sattār/

رنگ اسم محمد ستار

سبز

ابجد اسم محمد ستار

753

ابجد وسیط اسم محمد ستار

33

ابجد صغیر اسم محمد ستار

33

درباره نام محمد ستار

محمد ستار یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد ستار پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد ستار که در انگلیسی به صورت mohammad-sattar نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 582 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد ستار

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم محمد ستار و معنی اسم محمد ستار

ریشه اسم محمد ستار

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد ستار عربی می باشد و تلفظ محمد ستار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدسَتار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-sattār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد ستار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد ستار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد ستار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و ستار:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
ستار: پرده، پوشش، بسیار پوشاننده

معنی اسم محمد ستار در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و ستار.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد ستار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد ستار عدد " 753 " و ابجد وسیط " 33 " ، ابجد صغیر " 33 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد ستار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد ستار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد ستار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد ستار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سخن گو، روایت کننده اخبار و احادیث نبوی، لقب حضرت فاطمه (س)

شادی، خوشی، سرزندگی، شوق

دختر کرد

ترکیب دو اسم امیر و مسعود (پادشاه و نيک‌بخت)

کسی که سرشت و خون او پاک است

با ناز راه رونده، کسی که با ناز راه می‌رود

ترکیب دو اسم محمد و صالح (ستوده و نیکوکار)

دارنده ی شکوه و جلال، فرهور

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید