محمد زهیر

ترکیب دو اسم محمد و زهیر (ستوده و درخت پرشکوفه)

جنسیت اسم محمد زهیر

پسر

محمد زهیر به انگلیسی

mohammad-zohayr

تعداد محمد زهیر ها در ایران

672

تلفظ محمد زهیر به فارسی

محمّدزهَیر

ریشه اسم محمد زهیر

عربی

تلفظ محمد زهیر به انگلیسی

/m.-zohayr/

رنگ اسم محمد زهیر

قرمز

ابجد اسم محمد زهیر

314

ابجد وسیط اسم محمد زهیر

50

ابجد صغیر اسم محمد زهیر

35

درباره نام محمد زهیر

محمد زهیر یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد زهیر پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد زهیر که در انگلیسی به صورت mohammad-zohayr نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 672 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد زهیر

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم محمد زهیر و معنی اسم محمد زهیر

ریشه اسم محمد زهیر

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد زهیر عربی می باشد و تلفظ محمد زهیر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدزهَیر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-zohayr/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد زهیر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد زهیر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد زهیر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و زهیر:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
زهیر: درخت پر شکوفه، از شخصیتهای شاهنامه، نام دلاوری ایرانی در سپاه کیخسرو پادشاه کیانی

معنی اسم محمد زهیر در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و زهَیر.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد زهیر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد زهیر عدد " 314 " و ابجد وسیط " 50 " ، ابجد صغیر " 35 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد زهیر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد زهیر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد زهیر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد زهیر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

جمع حلم، بردباری‌ها، صبوری‌ها، عقل‌ها

مانند مینا، نام گلی است

فرزانگی، دانایی، خردمندی

خوشحال و راضي

خوب، گران‌بها، درست، پسندیده، شایسته، زیبا

میل شدید به خوردن انواع خوردنی

دلیر، شجاع

زمانی بین مغرب و نماز عشا، ماه صَفر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید